تحقیقی در مورد فرق موشن گرافیک و انیمیشن

فرق موشن گرافیک با انیمیشن

اگر می‌خواهید به تولید ویدئوهای انیمیشنی برای تجارت خود بپردازید، احتمالاً با این سوال مواجه شده‌اید که تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن چیست؟ موشن گرافیک نوعی انیمیشن است. در حالی که طراحی گرافیکی متحرک را توصیف می‌کند، انیمیشن یک اصطلاح برای کل زمینه تصاویر متحرک است، از جمله کارتون گرفته تا سایر تصاویر متحرک. موشن گرافیک بر جنبش دادن به عناصر طراحی گرافیک متمرکز است، اما نسبت به سایر انیمیشن‌ها از جنبه قصه گویی مشخصی برخوردار نیست. این اصطلاحات اغلب به جای هم به کار می‌روند و تمایز همیشه به طور کامل مشخص نمی‌شود.

تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن

در مقالات قبلی موشن گرافیک را تعریف کردیم و در این مقاله تفاوت آن را با سایر سبک‌های انیمیشن توضیح می‌دهیم. همچنین توضیح خواهیم داد گه چه زمانی باید از کدامیک استفاده کنیم. موشن گرافیک در مقایسه با انیمیشن چگونه خود را نشان می‌دهد؟ با ما همراه باشید…

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک از طراحی گرافیکی استفاده می‌کند که در غیر این صورت ایستا است و به آن انیمیشن و حرکت می‌دهد، معمولاً این کار بدون دنبال کردن روایت خاصی رو به رو می‌شود. آیا می‌خواهید نمودارهای میله‌ای شما برای برخی از ویژگی‌های بصری متحرک باشند؟ با کمک موشن گرافیک چنین چیزی امکان‌پذیر می‌شود.
آیا می خواهید لوگوی موجود در وبسایت شما چرخانده شود؟ این هنر موشن گرافیک است.

آیا می خواهید شخصیت‌ها را متحرک کنید تا داستان افسانه‌ای کودکان را بسازید؟ این در واقع موشن گرافیک نیست. این یک نوع انیمیشن کاملا متفاوت است. پس باید تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن را در همین جا متوجه شده باشید. اینکه آیا “داستانی” گفته می‌شود یا نه یک عامل مهم تعیین کننده در تصمیم گیری در مورد کار با گرافیک متحرک یا انیمیشن است. موشن گرافیک معمولاً دارای اشکال، اشیا یا متنی است که در حال حرکت باشد.

تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن

چرا از موشن گرافیک استفاده می ‌کنیم؟

موشن گرافیک می‌تواند ایده‌های پیچیده را از نظر بصری نشان دهد. توضیح برخی از ایده‌ها (به ویژه ایده‌های بزرگ و انتزاعی) با کلمات یا تصاویر ثابت دشوار است. چند ثانیه حرکت گرافیکی می‌تواند همه چیز را کاملاً پاک کند. فقط به این فکر کنید که چگونه فیلدهای گذرواژه با وارد کردن گذرواژه اشتباه گاهی قرمز می‌شوند و بلافاصله به شما نشان می‌دهد که باید دوباره امتحان کنید. این هنر موشن گرافیک است.

سبک بصری موشن گرافیک طیف وسیعی از بینندگان را به خود جلب می‌کند. ممکن است کاریکاتورها برای یک تجارت رسمی خیلی کودکانه باشند. اما موشن گرافیک می‌تواند از آن سبک زیبا و سرگرم کننده استفاده کند و آن را در موضوعات بالغ‌تری اعمال کند. مهم نیست که در کدام صنعت فعالیت می‌کنید، نمای موشن گرافیک می‌تواند پیام شما را جذاب و سرگرم کننده کند. این است تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن!

تصویر انیمیشنی چیست؟

انیمیشن اصطلاح گسترده‌تری است که حرکت گرافیکی تحت آن قرار می‌گیرد. انیمیشن دارای بیش از 100 سال سابقه است. هر تکنیکی که باعث حرکت اشیا یا تصاویر ثابت شود، انیمیشن نام دارد- خواه کارتون‌های دستی، CGI، انیمه، کاغذ دیواری یا حرکت گرافیکی. این دسته‌ها از یکدیگر جدا نیستند. بیشتر موشن گرافیک‌ها با CGI انجام می‌شوند، اما از نظر تئوری می‌توانید موشن گرافیک‌هایی را که با دست کشیده شده‌اند نیز انجام دهید.

آنچه موشن گرافیک در مقایسه با انیمیشن نشان می‌دهد (حداقل از نظر فیلم‌های بازاریابی) و آن‌ها را از هم جدا می‌کند، محتوا است. حرکت گرافیکی معمولاً با تنظیم اشیا انتزاعی، متن و سایر عناصر طراحی گرافیکی با حرکت همراه است. جان دادن به یک نمودار، اینفوگرافیک یا طراحی وب با استفاده از حرکت به معنای کلی “انیمیشن” است، اما به طور خاص، این یک نوع انیمیشن است که به آن موشن گرافیک می‌گویند.

موشن گرافیک در مقایسه با انیمیشن

در مقابل، انیمیشن به عنوان یک شکل هنری خاص بیشتر بر روی جلوه‌های سینمایی و تکنیک‌های داستان پردازی برای ساخت یک روایت متمرکز است. به این شکل فکر کنید:
اگر فیلم شما گرافیک را برای نشان دادن یک نقطه به حرکت درآورد، به آن موشن گرافیک می‌گویند. اگر فیلم شما دارای یک شخصیت انسانی است که به یک سفر احساسی می‌رود، به احتمال زیاد “انیمیشن” نامیده می‌شود.

بنابراین چه زمانی از اصطلاح موشن گرافیک در مقایسه با انیمیشن استفاده می‌کنید؟

از انیمیشن برای داستان استفاده می‌شود. هر کسی که یک فیلم Pixar را دیده باشد می‌داند که انیمیشن می‌تواند یک رسانه قدرتمند برای داستان نویسی باشد. موشن گرافیک می‌تواند داده‌های آماری را زنده کند اما انیمیشن می‌تواند شخصیت‌هایی را با روایت‌های احساسی، خلاقیت و بیان هنری زنده کند.

انیمیشن گران‌تر است. موشن گرافیک معمولاً آسان‌تر تولید می‌شود. در واقع به نوعی نسبت به انیمیشن، کمتر پیچیده است. اما هنگامی که شروع به دیدن CGI واقع گرایانه، کارهای هنری کشیده شده یا نقاشی شده و تکنیک‌های حرکتی می‌کنید، انتظار داشته باشید که سرمایه بیشتری خرج آن کنید.

موشن گرافیک در مقابل انیمیشن؛ زمان استفاده از هر تکنیک

این راز نیست که اینترنت فیلم‌ها را دوست دارد. فرقی نمی‌کند موشن گرافیک یا سبک‌های دیگری از انیمیشن را انتخاب کنید، فیلم‌ها به طور کلی جذابیت، ترافیک و تبدیل بهتری را دارند. نوع مطلوب، محتوای برندها است که ۹۳٪ از بازاریابان دیجیتال می‌گویند ویدئوهای شبکه‌های اجتماعی مشتریان جدیدی را برای آنها به ارمغان می‌آورد. بیش از نیمی از کاربران پس از تماشای یکی از فیلم‌های خود در شبکه‌های اجتماعی با یک برند تجاری درگیر شدند. با این حال، شما فقط هیچ ویدئویی نمی‌خواهید، بلکه ویدیویی را می‌خواهید که با اهداف تجاری شما مطابقت داشته باشد. بنابراین، از موشن گرافیک یا انیمیشن استفاده می‌کنید؟ تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن در اینجا چیست؟

زمانی که از موشن گرافیک استفاده می شود

موشن گرافیک برای تشریح یا تأکید بر واقعیت‌ها و نشان دادن نکته‌ای که می‌خواهید بگویید بهترین است. از موشن گرافیک زمانی استفاده می‌شود که نیازی به روایت و داستان نویسی نباشد. فیلم‌های موشن گرافیک می‌توانند خدمات پیچیده یا محصولات شما را خراب کرده و به روشی به یادماندنی ارائه دهند. به یاد داشته باشید، موشن گرافیک در معنای واقعی بصری است، بنابراین آموزش موشن گرافیک مسئله مهمی است که باید در آن تسلط داشته باشیم.

چه زمانی از سایر تکنیک های انیمیشن استفاده کنیم؟

در بررسی تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن، اگر می‌خواهید جنبه‌های احساسی یک داستان را برجسته کنید، یک روایت ارائه دهید یا اگر لازم است در سطح احساسی با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید، باید با انواع دیگر انیمیشن‌ها همراه شوید. داستان‌ها به برقراری ارتباط عمیق‌تری بین شما و مخاطبان هدف کمک می‌کنند و انواع دیگر انیمیشن‌ها برای ایجاد این نوع روایت‌ها مناسب‌ترند.

بازاریابی در موشن گرافیک

هنگامی که ما در مورد موشن گرافیک و انواع دیگر انیمیشن صحبت می‌کنیم، باید بدانیم این موارد همپوشانی زیادی دارند و گاهی اوقات تشخیص آنها از یکدیگر دشوار است. اما مهم نیست که از کدام نوع ویدیوی انیمیشن استفاده می‌کنید، در صدد جذب محتوای جذاب‌تری برای مخاطبان خود هستید.

موشن گرافیک در مقایسه با انیمیشن

در حال حاضر با محتوایی که خواندیم باید متوجه تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن شده باشیم. حال بسیار راحت می‌توان تصمیم گرفت که کجا از انیمیشن‌ها و کجا از موشن گرافیک استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *